راه اندازی صفحه اینستاگرام

صفحه اینستاگرام وب سایت ما راه اندازی شد، تا بتوانیم در صفحات مجازی اینستاگرام هم یاری رسان شما عزیزان باشیم و اطلاعات و نحوه سفر به بیابان های ایران را در آن جا هم به نشر بگذاریم.
آدرس سایت ما در این لینک آمده است + شما میتوانید در صفحات اینستاگرام هم به دنبال yardang.ir  باشید.

برگزاری تور تخصصی در بیابان لوت

بر آن شدیم تا با تیم قوی و متخصص در زمینه بیابان لوت به صورت خصوصی و کاملا تخصصی تورهای کویر لوت را برگزار کنیم. برای این منظور تیم ما با ماشین های آفرودی شما را به تمامی مکان های لوت برده و تمامی پدیده های زمین شناسی منطقه را به صورت تخصصی برایتان تشریح میکند. برای همراه شدن با ما نیاز به چیزی جز خواستن نیست! تنها وسایل شخصی خود را بردارید و همراه شوید. همه چیز برایتان با ما مهیا است.
لوت شمالی، لوت مرکزی و لوت جنوبی همه دارای شگفتی هایی است که یقینا با دیدنش به وجد خواهید آمد و خاطره ای فراموش نشده را به همراه خواهید برد. با ورود به لوت، افسون این بیابان منحصر به فرد گریبان گیر شما شده و شما را جادو میکند.
با اقامت در کمپ های شبانه ما در دل کویر، آسمان شب و ستارگان را طور دیگر خواهید دید و در بازی ستارگان خود را غرق می سازید.
برای این منظور و هماهنگی میتوانید با ایمیل info@yardang.ir و یا با شماره تماس 09171112013 تماس حاصل نمایید. کافی است تا اراده کنید و با همراهی ما لوت را بشناسید.
وقت تنگ است! برای دیدن لوت و جذابیت های آن از ابتدای پاییز تا آخر زمستان بیشتر فرصت ندارید.

زنده کردن مسیر مارکوپولو سیاح ونیزی

تیم مجهز ما پس از یک سال تحقیق در مورد راه شور و تعیین مسیر توانست طی ۴ روز سفر به بکرترین قسمت لوت شمالی مسیر مارکوپولو را ردیابی کرده و این راه را که گمشده در تاریخ بود زنده کند. زنده کردن مسیر مارکوپولو سیاح ونیزی

این مسیر با برداشت نقاط و تعیین حوض انبار ها در مسیر که قدمتی بالای ۷۰۰ سال داشتند، به انجام رسید و راه شور بار دیگر در قرن بیست و یک بازگشایی شد. عکس های این پیمایش کاوشگرانه را میتوانید در اینستاگرام از اینجا + و از اینجا + ببینید.

راه بسیار سخت بوده و این مسیر برای آماتور ها و کسانی که به لوت و خطرات آن آگاهی ندارند توصیه نمی شود. مسیر مارکوپولو سیاح ونیزی که آلفونس گابریل نیز از آن گذشته درست با همان توصیف هایی که در کتاب عبور از صحاری ایران ذکر شده و همین طور با داشتن نشانه هایی که در گزارشات دکتر مستوفی نیز ذکر شده منطبق بوده و میتوانیم با صراحت اعلام کنیم که مارکوپولو مسیر بهاباد به کریت را به همان وصفی که در سفرنامه خود نگاشته طی طریق کرده و توانسته همانگونه که ذکر شده سریع تر به طبس دسترسی داشته باشد.

قسمتی از مسیر راه شور که با سنگ چین نشان داده شده و در جایی از کتاب آلفونس گابریل به عنوان هزار چیل نام برده شده است

بهاباد به طبس

در پست های قبل در مورد راه شور + راهی که مارکوپولو از آن در سفرنامه های خود یاد میکند مطلبی نوشته شد.
قرار است تا به سفری اکتشافی در آن منطقه راهی شویم.
با بررسی که طی سال گذشته داشتیم و مسیر یابی از طریق نقشه های موجود از آن منطقه و ایجاد مسیری که میتوان امید داشت که همان راه شور ذکر شده در سفرنامه های مارکوپولو و همین طور آلفونس گابریل باشد.
امید داریم تا به نشانه های محکمی از آن برسیم. در طول این سفر ۶ دستگاه خودرو با حفظ موازین رانندگی در طبیعت با محققانی از دانشگاه شیراز و کرمان همراه خواهیم بود تا به ثبت این راه موسوم به راه شور برسیم.
سفر ۴ روزه پیش بینی شده و از بهاباد به سمت کریت و طبس پیش خواهیم رفت که اگر به مشکل خاصی برنخوریم میتوانیم طبق برنامه از پیش تعیین شده نسبت به این جستجو امیدوار باشیم.

A trip to the past, to the heart of Iran, The Lut Desert, Stepping in tracks of international explorers

Our expert and well equipped team brings an organized and thrilling travel for particular travelers who would like to step in special tracks in Iran, Lut Desert ,
commencing first of October to November first.

The different planned tracks are:
1- Following the footsteps of Italian Marco Polo mention in Itinerary Marco Polo.
2- Following the footsteps of Swedish Sven Hedin mention in Desert of IRAN by Sven Hedin.
3- Following the footsteps of Austrian Alfons Gabriel mention in Duerch Persiens Wuesten by Alfons Gabriel.

You don’t need to do anything for this exciting trip except contacting us.
Everything is on us, i.e. ,
Airport transfers
all travel equipments

For more information please contact us at nafissis@gmail.com 

or Join us on Yardang instagram with this link +

error: Content is protected !!