نقاشی‌های نگهبانان کوچک

با ثبت جهانی بیابان لوت به عنوان اولین اثر طبیعی ایران در یونسکو، اهمیت مشارکت های مردمی در حفاظت و صیانت از این اثر جهانی و مشارکت مردم و جوامع محلی در توسعه پایدار گردشگری در عرصه و حریم این اثر بیش از پیش احساس می شود. در این راستا چه خوب است تا از الان نسبت به سرمایه گزاری انسانی و آشناسازی کودکان به داشته‌های خود اقداماتی صورت پذیرد تا شاید فرداها شاهد به نتیجه رسیدن و نگهداری میراث ایران و جهان باشیم.
درهمین راستا انجمن حامیان بیابان لوت، به دنبال آشنایی کودکان منطقه به این گستره بزرگ بیابانی اقدام به اجرای مسابقه نقاشی برای کودکان با عنوان نقاشی‌های نگهبانان کوچک نمود.

مسابقه نقاشی‌های نگهبانان کوچک با هدف نهادینه شدن رفتارها و هنجارهای صحیح در همه‌ موضوعات اجتماعی، به‌ ویژه در شیوه‌ رفتار با محیط زیست و طبیعت، از سنینِ کودکی و با فراهم آوردن شرایطی که عشق و علاقه را در آنها ایجاد کند، به انجام رسید.
جا دارد تا از دست‌اندرکاران این انجمن و پیگیری‌های خوب سرکار خانم دکتر سمیه ذهاب ناظوری تشکر ویژه داشته باشیم.

اسامی کودکان شیفته این بیابان و برگزیده این مسابقه:

نفیسه خدایی، مهدی مومن زاده، محمد مومن زاده، پارسا وحدتی، آیناز وحدتی، الناز ذهاب ناظوری، زینب محمدی، بهاره ضیغمی، سحر غلامی، مهلا زمانی فرد، ملیکا امیر مجاهدی، نیایش احمدی، ستایش غلامی، منصوره ایرانمنش، مریم زابلی زاده، ستایش امیری مقدم، فاطمه بلوچ، عاطفه شیخ زاده، رقیه محمدی زاده، سحر شهنوازی، آیناز رضازاده، مرضیه لشکری، آوا پورآبادی، محدثه علیزاده، فاطمه زهرا تیرگری، سمیه زنگی آبادی

و سه نقاشی بسیار زیبا ازین کودکان مشتاق:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: Content is protected !!